Son Haberler
Loading...
Eniser Atabay

2002 yılında Gazi Üniversitesi Maliye bölümünü kazanarak akademik kariyerine Ankara’da başladı. İlk internet sitesini 2003 yılında yaptı ve bir çok cms sistemi Türkçe’ye çevirip Türk programcılarının hizmetine sundu. 2008 yılında Rusya Devlet Uzay ve Havacılık Üniversitesine ön kayıt yaptırmasına rağmen bazı kişisel sebeplerden ötürü gitmedi ve 2009 yılında tekrar Üniversite sınavına girip Akdeniz Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği bölümünü kazandı. 3 kez Almanya’da Zihoga( Otel – Gastronomi ) stajı yapıp, 1 kez de Polonya (Varşova) Spor ve Turizm Akademesinde Erasmus hareketliliğine katıldı. Bu bağlamda 10’dan fazla Ülkeyi görme fırsatını yakalayıp Avrupa’nın bir çok ülkesini “sırt çantası ile” gezme imkanı buldu. Yüksek Lisansına Akdeniz Üniversitesinde devam etmiştir. Sitemizin kurucusu, teknik ve içerik sorumlusudur. Bir uluslararası otel zincirine ait 16 adet 5 yıldızlı otelin E-Ticaret yetkilisi olarak çalışmıştır. Şu an Öğretim Görevlisi olarak Turizm fakültesinde ders vermektedir.

İletişim Adresi: eniser@gmail.com
Koray Teber


2005 Yılında Yakın Doğu Üniversitesini Turizm İşletmeciliğini kazanarak akademik hayatına Kıbrıs'ta başladı. İki sene boyunca Kıbrıs'ta okuduktan sonra  2007 yılında özel nedenlerden ötürü Kıbrıs'ı terk etti. Akademik hayatına 2008 yılında girdiği Akdeniz Üniversitesinde devam etti. 7(3,5 Yıl) dönem Akdeniz Üniversitesinde , 8. Dönemini ise AWF University 'de ( Varşova Spor ve Turizm Akademisi ) Erasmus öğrenci hareketliliği ile tamamladı. Üniversite hayatı boyunca çeşitli uluslara arası projelerde ve organizasyonlarda görev aldı. Otel, acenta, organizasyon ve pazarlama alanında çalışarak çeşitli sektörleri deneyimleme fırsatı oldu. Akdeniz Üniversitesi - AIESEC Antalya'da ve Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisinde 2 sene boyunda gelen öğrencilere yardımcı olan birimde asistan olarak çalıştı. Kurmuş olduğu uluslar arası bağlantılar ve ERASMUS Öğrenci hareketliliği sayesinde Puerto Rico,İspanya, Macaristan, Avusturya, Slovakya, Almanya ve Polonyanın farklı şehirlerinde bulunma fırsatı buldu.  Sitemizin kurucusu ve içerik sorumlusudur.


İletişim Adresi : koray.teber@gmail.comAnıl Öztürk


Anıl Öztürk, turizm sektöründeki kariyerine Azur Hotels’de Housekeeping ve Ön Büro departmanlarında başladı. Ardından Gönen Hotels & Resorts’da çeşitli departmanlarda, 2009 yılında Amerika’nın Boston şehrinde bulunan Becket CCC Camp’ına gidene kadar görev alarak kariyer hayatına devam etti. 2009 yılında Yiyecek İçecek Asistanı olarak çalışmaya başladığı Becket CCC’den Yiyecek İçecek Şefi olarak ayrıldı.

Amerika’daki görevinin ardından, kısa bir süre için Türkiye’ye dönen Öztürk, Antalya Dedeman Hotels & Resorts grubunda kariyerine devam ettikten sonra 2012 yılında Hyatt zincirinin en prestijli ve en büyük oteli olan Hyatt Regency New Orleans’a transfer oldu. Konferans hizmetlerinden, Yiyecek İçecek departmanına kadar 4 farklı departmanda aktif olarak görev aldığı dönemde, 3 adet ‘’distinguished’’ seçkin servis ödülüne layık görülmüştür.

Amerika’da ki başarılarının ardından dünyanın en çok tercih edilen otel zinciri, Marriott International ailesinin Türkiye’de ki en köklü oteli olan Courtyard Marriott Istanbul’da Misafir İlişkileri-Operasyon Uzmanı ve Satış Pazarlama Asistanı olarak görev almıştır.

Anıl Öztürk, kariyerine, dünyaca ünlü Marriott International’ın İstanbul’daki değişmeyen yüzü Courtyard Marriott Istanbul’da Sosyal Medya ve E-Ticaret Yetkilisi olarak devam ediyor.

Öztürk, aynı zamanda ‘’Young Skal Istanbul’’ üyesidir.


0 yorum:

Yorum Gönder